A KÖZSÉG ALAPÍTÁSÁNAK MÓDJA, A KÖZSÉG HATÁSKÖREI ÉS SZERVEZETI ÖSSZETÉTELE
a Tt. 211/2000 sz. törvényének 5 § értelmében
A község alapításásnak módja
Tardoskedd Községet a Tt. 369/1990 sz., a Községi Önkormányzatokról szóló törvénye alapján alapították, az önkormányzati választások napján, azaz 1990. 11. 23-24-én
A község jogállása és hatáskörei
A község jogállásaát és hatásköreit az alábbiak határozzák meg:
- a Szlovák Köztársaság Alkotmánya (elsősorban a 64-71. sz. cikkek)
- a Tt. 369/1990 sz., a Községi Önkormányzatokról szóló törvénye a későbbi jogszabályok szerint (elsősorban a 4. §, a 11. § 4-es bekezdése, és 13. §)
- a Szlovák Köztársaság hatályban lévő jogszabályai
- az önkormányzati rendeletek (a Szlovák Köztársaság Alkotmányának 68., illetve 71. cikkének (2) bekezdése alapján)
A község szervezeti összetétele
A község szervei a községi képviselő-testület és a polgármester.
A képviselő-testületet a község lakosai által négy évre megválasztott 12 képviselő alkotja. A képviselők megbízatási időszaka az újonnan megválasztott képviselők fogadalomtételével jár le. A képviselő-testület saját szerveket, bizottságokat, hozhat létre (közérdekvédelmi bizottság, pénzügyi bizottság, egészségügyi-, szociális-, és lakásügyi bizottság, oktatásügyi és kulturális bizottság, sport- és ifjúságügyi bizottság, környezetvédelmi- és építésügyi bizottság).
A községet a polgármester képviseli és ő a község legfelsőbb végrehajtó szerve, akit a lakosok választanak 4 éves időszakra. A polgármester a község képviseleti szerve a községet érintő tulajdonjogi ügyekben, az alkalmazottak munkajogi ügyeiben, valamint képviseli a községet az állami szervek, jogi és természetes szervek irányában.
A JOGORVOSLATI ESZKÖZ ÉRVÉNYESÍTÉSÉNEK HELYE, HATÁRIDEJE ÉS MÓDJA, VALAMINT A JOGERŐS HATÁROZAT BÍRÓSÁGI FELÜLVIZSGÁLATÁNAK LEHETŐSÉGE
a Tt. 211/2000 sz. törvényének 5. §-a 1. bekezdésének c) pontja szerint
Fellebbezés az információnyújtásról meghozott elutasító határozat ellen
Amennyiben Tardoskedd Község az információ közzétételét igénylő kérelemnek, ha csak részben is nem tud eleget tenni, köteles erről törvényes határidőn belül írásbeli határozatot kiadni.
Tardoskedd Községnek az információnyújtásról meghozott elutasító határozata ellen benyújtható fellebbezés a Tt. 211/2000 sz., az információkhoz való szabad hozzáférésről szóló törvényének 19§-a 2. bekezdése értelmében.
A jogorvoslati eszköz érvényesítésének helye
A fellebbezést ahhoz a köteles személyhez kell benyújtani, amely a határozatot kiadta, vagy ki kellett volna, hogy adja.
A jogorvoslati eszköz érvényesítésének határideje
Fellebbezni a határozat kézbesítésétől számított 15 napon belül, vagy a határozat kiadására eredménytelenül letelt idő eltelte miatt lehet, a Tt. 211/2000 sz. törvényének 17. §-a értelmében.
A jogorvoslati eszköz érvényesítésének módja
A fellebbezést írásban kell benyújtani.
A határozat bírósági felülvizsgálata
A Tt. 162/2015 sz. ,a közigazgatási perrendtartásról szóló törvénye értelmében, az összes rendes jogorvoslati eszköz kimerítése után lehetőség van az információnyújtásról meghozott elutasító határozat bírósági felülvizsgálatára